Windows Vista - kolejna wersja testowa w sieci

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft udostępnił kolejne wydanie testowe przyszłej wersji systemu operacyjnego Windows Vista, a także serwerowej edycji Longhorna.

Obrazy ISO dostępne dla uczestników technicznego programu beta, jak również subskrybentów TechNet Plus i MSDN oznaczone są numerem kompilacji 5231. Nie jest to jeszcze, jak można mylnie przypuszczać po numerze wersji wyświetlanej na pulpicie, wersja beta 2 tego systemu, a jedynie pośrednie wydanie zbliżające system do planowanej na końcówkę roku przełomowej w cyklu rozwojowym wersji, która zostanie przedstawiona szerszemu gronu użytkowników.

Build 5231 wzbogacony został między innymi takie elementy systemu jak Windows Media Player 11, Mobility Center, Network Center, nowy element interfejsu użytkownika "Komputery i urządzenia", który ma zastąpić "Moje miejsca sieciowe" i "Otoczenie sieciowe", a także wiele zmian w przeglądarce Internet Explorer 7.

Na stronie Paula Thurrott'a - SuperSite for Windows - który jako pierwszy miał dostęp do tej wersji, można już zapoznać się z obszerną recenzją wzbogaconą licznymi zrzutami ekranu.

© dobreprogramy
s