Windows Vista na MSDN AA

Strona główna Aktualności

O autorze

Studenci na niektórych polskich uczelniach uzyskali już dostęp do systemu Windows Vista w ramach programu MSDN Academic Alliance (MSDN AA). Pozostałe uczelnie biorące w nim udział powinny posiadać Vistę do końca tego miesiąca.

MSDN Academic Alliance to skierowany do uczelni wyższych (prowadzących kierunki informatyczne) program pozwalający na korzystanie przez wykładowców i studentów ze sporej gamy oprogramowania firmy Microsoft. Za cenę rocznej subskrypcji w wysokości 799 euro (netto) uczelnia otrzymuje dostęp do nieograniczonej ilości licencji na między innymi większość systemów operacyjnych Windows, serwerów (m.in. SQL Server), narzędzi programistycznych Visual Studio, dokumentacji, artykułów technicznych i przykładów kodu. Jedynymi ograniczeniami w korzystaniu z oprogramowania jest to, że może być ono używane tylko w celach dydaktycznych i badawczych, przy czym instalować je mogą na domowych komputerach także studenci (tylko danego wydziału). Po zakończeniu studiów zainstalowanego oprogramowania nie trzeba usuwać, jednak nie można ponownie instalować.

W ramach programu uczelnie co miesiąc otrzymują przesyłki z aktualizacjami oprogramowania i właśnie styczniowa przesyłka zawiera Windows Vista w wersji Business. Niestety, na dzień dzisiejszy wygląda na to, że w ramach MSDN Academic Alliance nie będzie można korzystać z wersji Ultimate, a to oznacza, że studenci nie będą mieli dostępu między innymi do technologii szyfrowania dysku BitLocker i funkcjonalności Media Center.

Windows Vista w ramach MSDN AA dostępna jest w postaci jednej płyty DVD lub 5 CD w architekturach x86 i x64. Więcej informacji na temat programu MSDN AA dostępnych jest na polskich stronach firmy Microsoft.

© dobreprogramy
s