r   e   k   l   a   m   a
reklama

Windows Vista nie lubi XP SP3

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Internauci z forum TechNetu przestrzegają - nie należy wykonywać integracji dodatku Service Pack 3 z płytą instalacyjną Windows XP pracując na systemie Windows Vista. Powoduje to błąd, który objawia się później niemożnością ukończenia instalacji z przygotowanej w ten sposób płyty.

Błąd dotyczy sekcji instalatora odpowiedzialnej za klucz produktu. W myśl nowych zasad, użytkownik może pominąć ten krok i wpisać klucz już po zainstalowaniu Windows XP. Niestety, błędnie wykonania kopia nie pozwala na pominięcie wpisywania klucza podczas instalacji, a co gorsza, odmawia nawet przyjęcia poprawnego klucza.

Okazuje się, że Microsoft wiedział o problemie jeszcze w grudniu, ale do tej pory nie został naprawiony. Nie było też żadnej wzmianki na ten temat w Release Notes. Póki co jedynym rozwiązaniem pozostaje więc integrowanie SP3 z poziomu samego Windows XP bądź Windows Server 2003 i czekanie na stosowną poprawkę.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieTest najlepszych telewizorów na Mundial