Windows Vista powoli wraca do łask przedsiębiorstw

Strona główna Aktualności

O autorze

Po dwóch latach od premiery Windows Vista system ten nadal nie cieszy się dużą popularnością wśród przedsiębiorstw, ale nadchodzą lepsze czasy - zauważa w swoim najnowszym raporcie Forrester Research.

Według badania przeprowadzonego wśród 962 menedżerów IT, nadal wielu z nich nie patrzy przychylnie na póki co najnowszy system kliencki Microsoftu. 15% planuje ominąć Vistę i zainteresować się uaktualnieniem dopiero po wydaniu Windows 7, plany migracji do Visty u 22% jeszcze nie są sprecyzowane, a 6% po prostu nie wie, czy w ogóle migrować. Niemniej Forrester zauważa, że nadchodzą lepsze czasy dla Visty w przedsiębiorstwach. Jedna trzecia pytanych odpowiada, że jest w trakcie migracji do Windows Vista, a kolejne 26% rozpocznie ten proces w ciągu roku.

W tej chwili Windows Vista napędza około 10% firmowych komputerów w Europie i Ameryce Północnej. Dla porównania - Mac OS X pracuje na 3% komputerów, Windows 2000 (z płatnym wsparciem technicznym do 2010 roku) na 10% stacji, wreszcie Linux na 2%. Królem jest nadal Windows XP, którego firmy używają na ponad 71% komputerów.

© dobreprogramy