r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Windows Vista powoli wraca do łask przedsiębiorstw

Strona główna Aktualności

Po dwóch latach od premiery Windows Vista system ten nadal nie cieszy się dużą popularnością wśród przedsiębiorstw, ale nadchodzą lepsze czasy - zauważa w swoim najnowszym raporcie Forrester Research.

Według badania przeprowadzonego wśród 962 menedżerów IT, nadal wielu z nich nie patrzy przychylnie na póki co najnowszy system kliencki Microsoftu. 15% planuje ominąć Vistę i zainteresować się uaktualnieniem dopiero po wydaniu Windows 7, plany migracji do Visty u 22% jeszcze nie są sprecyzowane, a 6% po prostu nie wie, czy w ogóle migrować. Niemniej Forrester zauważa, że nadchodzą lepsze czasy dla Visty w przedsiębiorstwach. Jedna trzecia pytanych odpowiada, że jest w trakcie migracji do Windows Vista, a kolejne 26% rozpocznie ten proces w ciągu roku.

W tej chwili Windows Vista napędza około 10% firmowych komputerów w Europie i Ameryce Północnej. Dla porównania - Mac OS X pracuje na 3% komputerów, Windows 2000 (z płatnym wsparciem technicznym do 2010 roku) na 10% stacji, wreszcie Linux na 2%. Królem jest nadal Windows XP, którego firmy używają na ponad 71% komputerów.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.