Windows Vista rozpozna 8 języków

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Podczas konferencji SpeechTEK, oprócz planów co do Speech Server 2007 (o czym pisaliśmy jeszcze dziś) padły również bardzo ważne deklaracje co do samej technologii rozpoznawania mowy i jej implementacji w systemie Windows Vista. Microsoft ujawnił, jakie języki będzie w stanie rozpoznać moduł Speech Recognition w nowym systemie. Okazało się, że będzie ich osiem: amerykański, angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, japoński oraz chiński uproszczony i chiński tradycyjny.

Pytania o polską wersję rozpoznawania mowy padały m.in. w komentarzach do naszej najnowszej demonstracji poświęconej właśnie tej technologii. Choć polskiego języka niestety nie ujęto w planach, mimo wszystko polecamy zapoznanie się z tą niesamowicie ciekawą funkcją nowego systemu.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieBrzydkie podróbki figurek z PRL-u. Jest człowiek, który ma ich pokaźną kolekcję