Windows Vista: wyniki sprzedaży lepsze od oczekiwań

Strona główna Aktualności

O autorze

Wyniki sprzedaży nowego systemu operacyjnego Microsoft Windows Vista są lepsze od oczekiwań - czytamy w raporcie przygotowanym przez grupę NPD. Badanie obejmuje okres jednego miesiąca od premiery dla klientów korporacyjnych, czyli cały grudzień. Porównano w nim wyniki sprzedaży, jakie w tym samym czasie osiągnęły Windows 2000 oraz Windows XP.

Okazało się, że sprzedaż Visty przyniosła o 62% wyższy dochód, niż w analogicznym okresie sprzedaż Windows 2000, ale zaledwie o 3% mniejszy niż w przypadku Windows XP. Niemniej warto podkreślić, że średnia cena Windows Vista jest o 4% wyższa niż średnia cena Windows 2000, choć w porównaniu do Windows XP ceny kształtują się podobnie.

Analityk NPD Chris Swenson mówi, że te wyniki można zakwalifikować jako mocne. Nawet jeśli nie, to przynajmniej jako "lepsze od oczekiwanych" - dodaje. Podkreśla jednocześnie, że Vista uzyskała niewiele mniejszy wynik od Windows XP, a przecież w tym przypadku sprzedaż była ograniczona tylko do klientów biznesowych. Po 30 stycznia wyniki w samym sektorze biznesowym powinny już zrównać się lub nawet przekroczyć progi wyznaczone przez Windows XP - mówi Swenson. Największy wpływ będzie tu miała intensywna kampania reklamowa na całym świecie.

© dobreprogramy
s