r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Windows Vista złamana po raz kolejny

Strona główna Aktualności

Kilka razy ogłaszano już opracowanie cracków do Windows Vista, ale trzeba przyznać, że nowe zabezpieczenia wbudowane przez Microsoft w system sprawiły, że nie było to takie proste jak w przypadku Windows XP, gdzie wystarczyło posłużyć się wersją korporacyjną ze specjalnym, przez wielu znanym nawet na pamięć kluczem. Tym razem jednak okazało się, że grupa o nazwie "NoPE" wymyśliła "rozwiązanie kompleksowe"...

NoPE przygotowała nośnik z systemem Windows Vista Ultimate, który wystarczy zainstalować bez klucza produktu, a system od razu po instalacji zachowuje się jak aktywowany i nawet pozwala na pobieranie wszystkich poprawek i dodatków. W istocie instalacja wygląda więc na prostszą niż w przypadku pirackiego Windows XP.

Prawdopodobnie hakerzy najpierw zainstalowali sklepową kopię Windows Vista Ultimate na swoim dysku, wprowadzili w niej odpowiednie modyfikacje do systemu aktywacji, a potem stworzyli obraz dysku i nagrali na płytę DVD. Jest to możliwe, gdyż Windows Vista znacznie ułatwia administratorom (jak widać nie tylko im) przygotowywanie instalacji z obrazów. Każda instalacja, nawet ta z nośnika zakupionego w sklepie odbywa się bowiem na podstawie obrazu, tyle że przygotowanego przez Microsoft. Między innymi dlatego praca instalatora została skrócona o połowę.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.