Windows XP N bez emocji

Strona główna Aktualności

O autorze

Pierwsze pięć krajów - Francja, Hiszpania, Włochy, Niemcy i Wielka Brytania już dziś mogą pochwalić się zlokalizowaną wersją nowej odsłony systemu Windows XP oznaczonej literą N na znak, że nie ma w niej zintegrowanego odtwarzacza Windows Media Player. Jest to reakcja firmy Microsoft na nałożone przez Komisję Europejską restrykcje. Wszystko wskazuje jednak na to, że cel nie do końca zostanie osiągnięty. Większość sprzedawców nowych komputerów otwarcie przynaje, że nowym produktem nie są zainteresowani ani ich firmy, ani ich klienci.

Dodatkowym argumentem za takimi stwierdzeniami jest fakt, iż XP N sprzedawany jest z taką samą ceną, co standardowy odpowiednik. Nie widzimy powodu, dla którego klient miałby kupować uboższy produkt - mówi Jose Cabaza, dyrektor techniczny Publinetu, jednego z dużych hiszpańskich sklepów internetowych. Ten w ogóle nie zamówił nawet nowej edycji Windowsa.

Wszystko wskazuje zatem na to, że znak N będzie wkrótce odczytywany nie tylko jako "Not with Media Player", ale także jako "No Thanks". Z ostatecznym osądem warto jednak poczekać na premiery w pozostałych krajach, które planowane są na lipiec.

© dobreprogramy
s