Windows XP OEM tylko do stycznia

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Microsoft poinformował producentów komputerów, że z końcem bieżącego roku nie będą mogli już nabyć systemu Windows XP w wersji OEM - bez względu na prawdopodobnie nadal jeszcze spore zainteresowanie klientów. Na początku 2008 roku umowy zawierane pomiędzy Microsoft a firmami partnerskimi będą już jasno określały, że dozwolona jest sprzedaż nowych komputerów z systemem Windows jedynie w najnowszej wersji - Windows Vista.

Producenci komputerów największe zainteresowanie systemem Windows XP widzą przede wszystkim na rynku domowym i małych firm. Klienci skarżą się tam głównie na problemy z kompatybilnością czy sterownikami do rozmaitych urządzeń. Niemniej producenci są zgodni, że wprowadzenie na rynek Visty spowodowło pewien skok w sprzedaży ich komputerów. Z danych firm marketingowych wynika jednak, że po boomie dającym się zaobserwować w związku z premierą nowego systemu stopniowo liczby sprzedanych kopii wracają do swoich standardowych wartości.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNetflix mówi, że ma czyste ręce. Nie zbieramy o was danych