r   e   k   l   a   m   a
reklama

Windows XP SP3 i rebooty

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft potwierdził przyczynę nieustannego rebootowania się niektórych komputerów podczas próby instalacji dodatku Service Pack 3 dla Windows XP.

Zauważono, że problem występuje na komputerach z procesorem AMD. Okazało się, że przyczyną jest istnienie sterownika intelppm.sys, który był zawarty w obrazach dostarczanych przez niektóre firmy OEM. Obrazy te wykorzystywano niezależnie czy komputer posiadał procesor Intel czy też AMD. Pomyłki nie zauważono, gdyż niewłaściwy sterownik nie powodował problemów na komputerach bazujących na AMD. Zmiany w Service Packu 3 spowodowały jednak, że sterownik stał się przyczyną BSODów. W momencie błędu komputer restartował się a potem w trakcie uruchamiania błąd występował ponownie i tak w kółko. Microsoft planuje dodanie filtru, który powodowałby, że SP3 nie byłby instalowany w momencie wykrycia pliku intelppm.sys. Więcej na ten temat można przeczytać w KB888372.

Przy okazji poinformowano też, że SP3 jest dostępny jako aktualizacja o wysokim priorytecie na Microsoft Update. Natomiast przez aktualizacje automatyczne będzie dostępny na początku lata.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieTest najlepszych telewizorów na Mundial