Windows XP Service Pack 2 Windows XP Service Pack 2

Strona główna Windows Dodatki Poprawki i aktualizacje zabezpieczeń
Pobierz p​rogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Dodatek Service Pack 2 dla systemu Windows XP to jeden z największych w historii firmy Microsoft dodatków Service Pack. Wprowadza on do systemu szereg nowych mechanizmów zabezpieczeń, znacznie bardziej zaawansowanych niż poprzednio.

Nowe funkcje dostarczane przez Service Pack 2 umożliwiają lepszą ochronę przed wirusami, robakami i hakerami. SP2 dla Windows XP posiada między innymi domyśnie włączoną, usprawnioną zaporę firewall, która ma za zadanie zabezpieczyć komputer przed atakami z zewnątrz (na przykład przez robaki typu Blaster), dostępne jest również nowe okno Centrum zabezpieczeń, w którym szybko można sprawdzić stan podstawowych usług bezpieczeństwa - firewalla, programu antywirusowego czy aktualizacji systemowych.

Service Pack 2 to także szereg innych poprawek, nie tylko tych podnoszących bezpieczeństwo systemu, ale i jego stabilność. Dodatek dokonuje również aktualizacji wielu programów będących składnikami systemu Windows, na przykład Windows Movie Maker do wersji 2.1

Uwaga!

Jeśli na komputerze z systemem Windows XP zainstalowany jest już przynajmniej Service Pack 1, to zamiast opisywanego tutaj Service Pack 2 polecamy instalację nowszej wersji Service Pack 3, która zawiera w sobie Service Pack 2 i wprowadza szereg dodatkowych poprawek i zmian. W przypadku "czystej" wersji Windows XP, nieposiadającej żadnego Service Packa, konieczne jest najpierw zainstalowanie Service Pack 2, a dopiero później Service Pack 3.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!