reklama

Windows XP na tanich komputerach stacjonarnych

Strona główna Aktualności

O autorze

W kwietniu informowaliśmy o tym, że Microsoft zdecydował o przedłużeniu sprzedaży systemu Windows XP na komputery typu ULCPC (ultra-low-cost PCs) - obecnie częściej określane jako netbooki.

Oficjalna sprzedaż Windows XP OEM zakończy się 30 czerwca, preinstalować Windows XP na netbookach producenci mogą jednak do roku 2010. Okazuje się jednak, że Windows XP, chyba wbrew założeniom Microsoftu, zdecydowanie nie jest w defensywie. Na targach Computex netbooki dzielą i rządzą, rozwija się również kolejny segment rynku, co nie umknęło uwadze Microsoftu.

Coraz więcej producentów wprowadza do swych ofert również tzw. nettopy - czyli niewielkie komputery stacjonarne, które charakteryzować ma niska cena i ograniczona wydajność. Nettopy nie dysponują odpowiednią mocą aby podołać wymaganiom Visty, w związku z czym Microsoft stanął przed wyborem: albo oddać rynek Linuksowi albo zadeklarować producentom dostępność Windows XP.

Podczas targów Computex Microsoft ogłosił, że producenci nettopów tak jak w przypadku netbooków będą mogli sprzedawać je z preinstalowanym Windows XP - do 2010 r.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić