Windows XP z nowymi komputerami pół roku dłużej

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Firmy OEM sprzedające preinstalowane systemy Windows z nowymi komputerami otrzymały dodatkowe sześć miesięcy, podczas których mogą dodawać do zestawów komputerowych z Windows Vista Business lub Ultimate dodatkowy nośnik odzyskiwania zawierający system Windows XP Professional. Dzięki temu użytkownik korzystając z prawa do downgrade'u może sam usunąć Vistę i zainstalować Windows XP - tyle, że nie musi już szukać nośnika, otrzymuje bowiem system w wersji przygotowanej przez producenta, czyli dopasowany do zakupionego komputera.

Początkowo termin zakończenia dystrybucji podwójnych nośników przypadał na 31 stycznia 2009 - po przedłużeniu Windows XP można dodawać do zestawów do 31 lipca 2009. Mówi się jednak, że trwają prace nad kolejnym przesunięciem tego terminu. Chodzi o to, by dla użytkowników OEM niechętnie patrzących w stronę Visty wypracować strategię migracji z Windows XP bezpośrednio do Windows 7.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRoboty zabiorą nam pracę? Nie tak szybko – nawet Elon Musk zmienił zdanie