Windows 7 będzie droższy od Visty?

Strona główna Aktualności

O autorze

Niepokojące sygnały płyną od Darrela Warda, szefa grupy produktów biznesowych firmy Dell - twierdzi on, że detaliczne ceny systemu Windows 7 będą wyższe, niż w przypadku Windows Vista.

Windows 7 na wielu płaszczyznach okazuje się lepszy od swoich poprzedników - Visty i Windows XP. Ward wyjaśnia jednak, że jeśli jest coś, co może powstrzymać lub chociaż opóźnić migrację, to jest to właśnie średnia cena detaliczna, która w przypadku Windows 7 ma być podobno wyższa. Z informacji przedstawionych przez Dell wynika, że dotyczy to biznesowej wersji Professional - nie wiadomo, jaka będzie różnica w cenie w przypadku edycji domowych.

Według Darrela Warda problem jest poważny, bo może opóźnić migrację szczególnie w takich instytucjach jak szkoły czy agencje rządowe. Poza tym wiele firm komercyjnych już dzisiaj planuje migrację na Windows 7 i czeka na premierę systemu, często posiadając jeszcze Windows XP. Cena większa od ceny Visty (a więc większa, niż można było oczekiwać) może spowodować problemy i przewrócić plany wielu firm do góry nogami.

Do premiery Windows 7 zostało jeszcze kilka miesięcy, a powyższe doniesienia są tylko obserwacjami dużego, ale tylko zewnętrznego partnera Microsoftu. Poczekajmy więc lepiej na informacje cenowe od źródła, czyli od samej firmy Microsoft. Te najprawdopodobniej już wkrótce się pojawią i to w pełni oficjalnie.

© dobreprogramy