r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Windows bezpieczniejszy od Linuksa?

Strona główna Aktualności

O autorze

Amerykańska organizacja CERT (Computer Emergency Readiness Team), zajmująca się koordynacją działań mających na celu poprawienie bezpieczeństwa w Sieci, opublikowała podsumowanie wszystkich wykrytych w ubiegłym roku luk w programach.

Z raportu wynika, że w sumie w 2005 roku wykryto 5198 błędów, z czego 812 dotyczyło systemu Windows i pracujących pod nim programów, 2328 Linuksa/Uniksa, a 2058 aplikacji pracujących pod wieloma systemami. Z tych liczb można by wywnioskować, że systemy firmy Microsoft są bezpieczniejsze od produktów Open Source. Nie uwzględniono jednak tego, czy dane luki zostały załatane, a jeśli tak to w jakim czasie od ich odkrycia, a także niebezpieczeństwa, jakie stwarzają poszczególne błędy. Większość błędów pod Linuksa dotyczy tylko poszczególnych programów i zazwyczaj nie zagrażają bezpieczeństwu całego systemu. W większości przypadków są one naprawiane szybciej niż w produktach komercyjnych. Dodatkowo, dużo większa popularność Windowsa powoduje, że system ten jest częściej celem ataków. Dopiero jeśli Linuks będzie powszechniej używany, można spodziewać się większej ilości prób ataków.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.