Windows dla superkomputerów ?

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft planuje stworzyć wersję systemu Windows przeznaczoną dla najwydajniejszych maszyn obliczeniowych w odpowiedzi na ugruntowana pozycję Linuxa, który spotyka się obecnie z większa życzliwością administratorów superkomputerów. Gigant z Redmond postanowił wyprodukować produkt konkurencyjny o nazwie Windows Server HPC Edition. W chwili obecnej formowany jest zespół pod przewodnictwem Kyrila Faenova (High Performance Computing Team). Microsoft poszukuje również nowych menadżerów, programistów, testerów ...

"Zwycięstwo w tym aspekcie nad obwarowanym oprogramowaniem opensource wymaga od nas kreatywności, innowacji, szybkości wykonania oraz zaangażowania w sprzęt, oprogramowanie i naszych partnerów" - te słowa można usłyszeć od menadżerów odpowiedzialnych za organizację zespołów.

W jednym z ostatnich wywiadów Bob Mugilia, senior vice president korporacji, który prowadzi rozwój technologii Windows Server powiedział, iż Microsoft jest obecnie zainteresowany dwoma płaszczyznami oprogramowania: projektowaniem software'u dla superkomputerów oraz zajęciem się niewykorzystywanych dotąd mocy pecetów.

Pomysł Microsoftu spotkał się z pozytywnym odbiorem zainteresowanych korporacji. Bill Papadopoulos, dyrektor sieci elektrycznej w San Diego Supercomputing Center wyraził aprobatę, mówiąc, że Windows mógłby znacznie uprościć środowisko rozwojowe superkomputerów.

© dobreprogramy
s