reklama

Windows i Office za 3 dolary

Strona główna Aktualności

O autorze

Wczoraj, na konferencji w Pekinie, Microsoft poinformował o podjęciu nowego, długofalowego zobowiązania firmy na rzecz eliminowania tzw. wykluczenia informacyjnego. W tym celu opracowane zostaną nowe produkty i programy, dające szansę rozwoju społecznego i ekonomicznego około 5 miliardom ludzi, którzy nie znają jeszcze i nie mają możliwości korzystania z dobrodziejstw technologii.

Rozszerzenie projektu Microsoft Unlimited Potential ma, jak informuje Microsoft, zintensyfikować dotychczasowe działania, które polegają na wykorzystaniu technologii i szkoleń, w partnerstwie z organizacjami z całego świata, w celu transformacji systemów edukacyjnych, pielęgnowania lokalnej innowacyjności oraz tworzenia miejsc pracy i szans rozwoju, aby w efekcie utrzymać ciągłość cyklu rozwoju społecznego i ekonomicznego. Rozszerzenie inicjatywy dotyczyć będzie trzech obszarów: edukacji, innowacyjności oraz wspierania rozwoju zawodowego i ekonomicznego.

Każdy zasługuje na szansę zrealizowania swojego potencjału powiedział Bill Gates. Udostępnienie korzyści, jakie niesie z sobą technologia, kolejnym 5 miliardom ludzi będzie wymagało nowych produktów, które zaspokoją potrzeby defaworyzowanych społeczności, kreatywnych rozwiązań biznesowych, które uczynią technologię bardziej dostosowaną, dostępną i tanią, a także bliskiej współpracy pomiędzy lokalnymi władzami, instytucjami edukacyjnymi i organizacjami pozarządowymi.

Jako jedno z ogłaszanych właśnie działań na rzecz rozwoju edukacji, Microsoft, poprzez program Partnerstwo dla Przyszłości, wprowadza Microsoft Student Innovation Suite tani pakiet oprogramowania dla rządów, kupujących komputery osobiste na bazie Windows z przeznaczeniem dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych do prywatnego użytku w domu i na potrzeby szkolne. Pakiet ten zawiera: Windows XP Starter Edition, Microsoft Office Home and Student 2007, Microsoft Math 3.0, Learning Essentials 2.0 dla Microsoft Office oraz pulpit Windows Live Mail.

Microsoft udostępni Microsoft Student Innovation Suite w drugiej połowie 2007 roku w cenie 3 dolarów za pakiet. Z oferty będą mogły skorzystać rządy państw, które spełniają odpowiednie warunki oraz kupują komputery PC i bezpośrednio przeznaczają je dla uczniów. Więcej informacji na temat oferty można uzyskać pod adresem microsoft.com/unlimitedpotential/MSIS.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama