Windows na Linuksie

Strona główna Aktualności

O autorze

Wrocławska Grupa Użytkowników Linuksa organizuje wykład na temat wykorzystania aplikacji przeznaczonych dla systemów Windows na platformie linuksowej.

Jest to już kolejna impreza organizowana przez WLUG poświęcona platformie linuksowej. Jak dotąd uczestnicy wykładów mieli okazję poznać open source'owe rozwiązania do polepszenia pracy na swoich pingwinach. Podczas kolejnego wykładu będzie możliwość poznania windowsowych odpowiedników znanych programów.

"Gwoździem" programu ma być prelekcja Jacka Cabana, developera WINE na temat uruchamiania windowowych programów pod Linuksem. W czasie wykładu zaprezentowane zostaną znane z Windows gry i programy użytkowe na platformie Linuks.

Wykład odbędzie się 6 maja 2005 w budynku C-3 Politechniki Wrocławskiej w sali 23. Prelekcje rozpocznie Paweł Rodowicz mówiąc o odpowiednikach windowsowych pod linuksem o godzinie 18, a następnie Jacek Caban przedstawi działanie emulatora WINE. Wstęp jest oczywiście darmowy a dla uczestników przewidziano nagrody za wkład w wykład.

© dobreprogramy
s