Windows 7 niekoniecznie w 2009 roku

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft jak dotąd stanowczo zapewniał, że premiera systemu Windows 7 odbędzie się jeszcze w 2009 roku. Teraz okazuje się, że producent po cichu przygotowuje producentów sprzętu na to, że wydanie nowego systemu może nastąpić nieco później.

Podczas targów CES w Las Vegas Bill Veghte, jeden z menedżerów działu Windows w firmie Microsoft mówił w wywiadzie dla CNET, że producenci sprzętu są przygotowywani na termin tegoroczny i przyszłoroczny. Mówimy im [producentom], że oba warianty są możliwe, (...) wydamy system dopiero wtedy, gdy jego jakość będzie zadowalająca - tłumaczył Veghte. Dał również do zrozumienia, że na moment premiery może mieć wpływ sytuacja ekonomiczna, a konkretnie konieczność zaciskania pasa przez Microsoft i cięcia finansowe w marketingu.

Na razie są to tylko spekulacje i o żadnych opóźnieniach nie może być mowy, ale ewentualne przesunięcia w premierze Windows 7 mogą być fatalne w skutkach dla Microsoftu - zwłaszcza rozmowy z producentami sprzętu są tu krytyczne. To między innymi na skutek wielokrotnego przekładania premiery Visty producenci sprzętu nie zdążyli na czas z wieloma sterownikami, co wywołało falę niezadowolenia ze strony pierwszych użytkowników.

© dobreprogramy