reklama

Windows poniżej 90%

Strona główna Aktualności

O autorze

Po raz pierwszy wśród internautów liczba użytkowników Windows spadła poniżej 90%. Jest to największy spadek popularności Windows od dwóch lat.

Dane pochodzą z firmy Net Applications i dotyczą listopada. Zanotowała ona 89,69% komputerów z Windows. W październiku było to 90,46%. W listopadzie z komputerów Mac korzystało 8,82% osób. Jest to wzrost z 8,21% w miesiącu poprzednim. Jest to już trzeci miesiąc gdy Maki utrzymują się na poziomie ponad 8%. Komputery z systemem Linux osiągnęły wynik 0,83%. Goni je iPhone OS mający 0,37% udziału w rynku. Odnotowano także Playstation (0,04%) oraz FreeBSD (0,01%).

Co ciekawe, podczas gdy notowania Windows czy Mac OS wykazują w miarę stały trend, o tyle w przypadku Linuksa widać było spore wahania. Miał on 0,91% w sierpniu i 0,93% we wrześniu by potem nagle spaść w październiku do 0,71%. W listopadzie z kolei znów nastąpił wzrost do poziomu 0,83%.

Inna ciekawostka to kolumna Other. Widać w niej, że udział innych systemów rośnie i jest dwa razy większy niż przed rokiem. Wynika z tego, że użytkownicy coraz bardziej dostrzegają systemy poza kilkoma najpopularniejszymi.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama