Windows 98 wciąż najpopularniejszy

Strona główna Aktualności

O autorze

Według danych Global eMarketing, systemu Windows 98 używa prawie połowa polskich internautów (47%) i jest on dwa razy bardziej popularny niż Windows XP (24%). Wśród zagranicznych użytkowników polskich stron internetowych przeważają właściciele Windows XP (38%). Systemy inne niż Windows, jak Linux czy MacOS, niezależnie od kraju, cieszą się znikomym, w sumie około jedno-dwuprocentowym, zainteresowaniem.

Podobnie jak systemy operacyjne, również przeglądarki internetowe są zdominowane przez produkty Microsoftu. Ponad 96 proc. polskich internautów i 94% internautów z zagranicy, wchodzących na polskie strony, korzysta z przeglądarek dołączanych do systemów Windows.

Według Global eMarketing około połowy wszystkich internautów ma w monitorach ustawioną rozdzielczość 1024x768 pikseli, co jest charakterystyczne głównie dla monitorów 17-calowych. Z mniejszej rozdzielczości, 800x600 pikseli, korzysta więcej krajowych internautów (44%) niż łączących się z zagranicy (34%). Rozdzielczości duże, powyżej 1280x1024 pikseli, charakterystyczne dla dużych 19-calowych i większych monitorów, cieszą się o wiele mniejszym zainteresowaniem.

© dobreprogramy
s