Windows 7 wydajniejszy niż Vista oraz XP

Strona główna Aktualności

O autorze

Mimo, że licencja dostępnych obecnie wersji beta Windows 7 zabrania wykonywania testów wydajności, pierwsze porównania zaczynają się już pojawiać. Jedno z nich przygotował Adrian Kingsley-Hughes z ZDNet. Na dwóch platformach sprzętowych (AMD Phenom 9700 2.4GHz z kartą ATI Radeon 3850 i 4 GB RAM oraz Intel Dual Core E2200 2.2GHz z kartą GeForce 8400 GS i 1 GB RAM) przeprowadził on dwadzieścia trzy testy wydajności Windows XP, Visty oraz najnowszego biulda Windows 7 o numerze kompilacji 7000.

Testy obejmowały typowe scenariusze - od instalacji systemu, przez jego uruchomienie, zamknięcie, przeniesienie różnej wielkości plików między dyskami oraz przez sieć, kompresowanie danych, instalację Office 2007, operacje na dokumentach Word i Excel, wypalanie płyt oraz otwieranie dużych dokumentów PDF. Wynik każdej operacji był mierzony i zestawiany wynikami osiągniętymi na tej samej platformie sprzętowej przez inne systemy.

Rezultaty tych testów wypadły bardzo pomyślnie dla siódemki - niemal w każdej kategorii jej wydajność była większa niż Visty oraz Windows XP, a należy pamiętać że to nadal testowa kompilacja, której wydajność niemal zawsze w przypadku wersji beta produktów Microsoft jest gorsze niż finalnego produktu. Szczegółowe zestawienie znaleźć można na drugiej stronie artykułu Adriana.

© dobreprogramy