Windows 7 z prawem downgrade'u do XP

Strona główna Aktualności

O autorze

Rzecznik prasowy Microsoftu w rozmowie z Mary Jo Foley oficjalnie potwierdził, że nabywcy Windows 7 zamiast z najnowszej wersji systemu będą mieli prawo do korzystania z systemu Windows XP.

Podobnie jak dzisiaj użytkownicy OEM-owych wersji systemu Windows Vista (w edycjach Business i Ultimate) mogą skorzystać z prawa downgrade'u i zainstalować na komputerze system Windows XP, tak już niedługo po zakupie nowego komputera z Windows 7 (prawdopodobnie w analogicznych edycjach Professional i Ultimate) będzie można korzystać z poprzednika - czyli z Visty. Nowością będzie jednak możliwość downgrade'u o dwie wersje, czyli posiadając licencję OEM na Windows 7 będzie można używać także Windows XP.

Downgrade w wielu przypadkach jest konieczny ze względu na problemy z kompatybilnością nietypowych aplikacji lub ograniczone zasoby sprzętowe. Warto jednak pamiętać, że starej wersji Windows nie można używać w nieskończoność - w pewnym momencie kończy się bowiem wsparcie techniczne i producent przestaje wydawać poprawki, a system staje się łatwym celem ataków. Przypominamy, że już w przyszłym tygodniu kończy się okres podstawowego wsparcia technicznego dla Windows XP i odtąd bezpłatnie wydawane będą jedynie krytyczne poprawki zabezpieczeń.

© dobreprogramy