Windows 7 z rodzimymi krajobrazami

Strona główna Aktualności

O autorze

Windows 7 Beta została udostępniona już jakiś czas temu, ale nie wszyscy wiedzą, że począwszy od tego wydania systemu Microsoft dodaje przygotowany specjalnie dla danej wersji językowej pakiet kompozycji pulpitu. Nieodłączną częścią tych kompozycji jest zestaw tapet ze zdjęciami krajobrazów wykonanymi w kraju, do którego adresowana jest dana wersja językowa.

W angielskiej wersji językowej, którą posiada aktualnie najwięcej użytkowników znajdziemy więc kompozycje dedykowane dla użytkowników z USA, Wielkiej Brytanii oraz jedną zbiorczą dla Australii, Kanady i RPA. Po instalacji wersji niemieckiej będziemy mogli nacieszyć oko m.in. bawarskimi landszaftami, zaś instalacja wersji japońskiej pozwoli skorzystać z kompozycji jednoznacznie kojarzącej się z krajem kwitnącej wiśni. Serwis My Digital Life udostępnia wszystkie kompozycje do pobrania - dzięki temu można je zainstalować w dowolnej wersji Windows 7 (wystarczy przekopiować do katalogu C:\\Windows\\Globalization\\MCT i otworzyć plik kompozycji), a jeśli zadowolimy się samymi tapetami, to te oczywiście można zaimportować do każdej Windows.

Oczywiście na tle pozostałych zmian w Windows 7 jest to błahostka, ale trzeba przyznać, że jest to miły ukłon Microsoftu w stronę lokalnych użytkowników. Pozostaje pytanie - co będzie na tapetach w wersji polskiej? Zapraszamy do spekulacji :-) Przy okazji, czy zastanawialiście się nad tym, dlaczego podstawową tapetą w wersji Beta jest ryba? Odpowiedź nie jest banalna - wspomniana ryba to bojownik syjamski, znany też jako... betta.

© dobreprogramy