ModernMix - jak Stardock naprawia Windows 8

tl;dr

Stardock zrobił kolejną świetną (po Start8) i jednocześnie użyteczną (odwrotnie niż w przypadku Decor8) aplikację dla Windows 8 - tym razem do zmieniania wielkości aplikacji kafelkowych w trybie Modern i zarządzania nimi jak zwyczajnymi programami pulpitu: ModernMix. Jeżeli używasz najnowszego systemu Microsoftu, nie musisz jej jeszcze kupować, bo to na razie beta, ale koniecznie przetestuj, bo to właśnie tak powinno być zrobione.

Bezpieczeństwo Rodzinne w Windows 8 - prosty sposób na nadzór

Funkcja bezpieczeństwa rodzinnego istnieje w rodzinie Windowsów od dosyć dawna, czy to wbudowana czy doinstalowana ręcznie z pakietów typu Windows Live. Do tej pory niezbyt się przyglądałem jej funkcjonalności, ale ostatnio znajoma poprosiła mnie o zorientowanie się w temacie więc nie szukając daleko zacząłem od tej wbudowanej w Windows ósemkę, bo i po co płacić za jakieś zewnętrzne programy skoro być może wbudowany w system operacyjny okaże się wystarczający. Postaram się tutaj opisać dostępne poszczególne funkcje Bezpieczeństwa Rodzinnego z Windows 8.

"Testy"

Jakiś czas temu, internet obiegł filmik przedstawiający to jak Windows 8 gromi swoją mocą i szybkością, starszego o przeszło dekadę, Windows XP. Oczywiście test ten w jednych "środowiskach" internetowych wywołał falę entuzjazmu a w innych trochę mniej pozytywne emocje. Pomijając różnice zdań. Po głębszej analizie testu, można dostrzec pewne niuanse i spostrzec pewne ciekawe szczegóły.

Testy testy

Zawsze lubię przeczytać lub obejrzeć jakiś test, czy to dotyczący sprzętu czy oprogramowania. Zwłaszcza jeśli wygląda na sumienny.

Co odkryłem w Windows 8

Witam! To mój pierwszy wpis o Windows 8, więc proszę o wyrozumiałość :) To co tu opiszę to może i drobiazgi, pewnie odkryte już przez wielu, ale co mi tam.....

KLAWIATURA EKRANOWA:

Podczas instalacji Windows 8, przy wpisywaniu klucza, mamy dostęp do klawiatury ekranowej "dotykowej", a potem w systemie już nie???... Nic bardziej mylnego! I nie mam na myśli klawiatury, która jest w "Aplikacjach" czy też w ułatwieniach dostępu w 8-ce, bo taka systemowa klawiatura była chyba zawsze.

O Windows 8

Testuje Windows 8 od paru tygodni i chciałbym podzielić się spostrzeżeniami oraz 8 powodami, dlaczego należy się na niego przesiąść.

Modern UI

Wielu ludzi chwali nowy interfejs, m.in. ja. Ale zawsze znajdą się gbury, którym nic nie pasuje oraz "kochani" hejterzy. Mi osobiście się podoba ten interfejs; jest przejrzysty, miły dla oka oraz ma dość duże możliwości personalizacji. Tylko nie pojmuję, dlaczego dodali ekran odblokowania :).

Windows 8, czyli szybka (i bezbolesna) przesiadka z Windows 7.

Stało się. Windows 8 zagościł na moim starym, wysłużonym, ale działającym kompie i ma się dobrze.

A wygląda to nie mniej, nie więcej tak jak na załączonych obrazkach.

Działa bardzo poprawnie co mnie zaskoczyło bo mając na uwadze przygody jakie mnie spotykały z Windowsem 7 nastawiałem się na kobyłę ledwie co radzącą sobie z ograniczeniami sprzętowymi.Ale tu nastąpiło zaskoczenie...

Zapewne ktoś zapytałby mnie skąd pomysł zainstalowania "ósemki" na komputerze o dość słabych parametrach.