#zostanwdomu - Niemen w Internecie ze Strange Is This World i Io Senza Lei jest nie tylko na eksport

W mediach społecznościowych popularne stało się #zostanwdomu i "oglądanie razem". Można spędzić czas wspominając np popularnego ponad granicami Niemena. Kilka tygodni temu do zaprzyjaźnionych Włochów w Lombardii i Emilia - Romania przesłałem link do filmiku z koncertu Faridy w Polsce. Rekomendowałem odsłuchu z głośnikami, bo wiem, że mają takie możliwości.

Znalazłem ten filmik, bo w ubiegłym roku znajoma odtworzyła w swoim telefonie włoską wersję "Dziwny jest ten świat"w wykonaniu Faridy Gangi.

Commodore: historia powstania i droga na szczyt

... mój ojciec był mocno niezainteresowany technologią. To będzie szok dla niektórych z was. (...) Pierwszym systemem komputerowym, z którego mój ojciec korzystał komfortowo, był... Apple iPad. - Leonard Tramiel, syn założyciela Commodore.

Firmy Commodore nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, a już na pewno nikomu kto kliknął w ten materiał.

Aktywne i interaktywne monitory studyjne z Finlandii

Wujek Google potrafi czasami mile zaskoczyć, bo lepiej zrozumiał od niektórych komentatorów treść poprzedniego wpisu, gdzie poruszyłem nietypowe zagadnienie. Zmienił się rodzaj wyskakujących reklam, bo szukałem informacji, by dać adekwatne do tego linki. Trafiłem przez to na wysyp fachowej informacji o oprogramowaniu GLM i na jego przykładzie łatwiej jest zrozumieć zagadnienie optymalnej konfiguracji głośników, co było najistotniejszym wątkiem poprzedniego wpisu.

Genelec Loudspeaker Manager to klasyczne oprogramowanie dla systemu wbudowanego, które

Testowanie Windows To Go w Client Hyper-V

Po wygraniu pendrive certyfikowanego dla WTG postanowiłem trochę bardziej przyjrzeć się temu rozwiązaniu. Wkurzyło mnie trochę testowanie, czyli restarty, testy, znowu powrót do normalnego systemu. Z lenistwa nie zawsze chce mi się pracować przy biurku na dwóch komputerach naraz, żeby mieć dostęp do swojego normalnego systemu w czasie testowania WTG.

Rozwiązanie mojego lenistwa z wykorzystaniem Hyper-V jest banalnie proste. Do tego celu pendrive trzeba potraktować, jako dysk pass-through i podpiąć go do maszyny wirtualnej.

Windows Server 2012 - Kompendium wiedzy. Część 11 - Internet Information Services, Instalacja Active Directory Certificate Services

W taj części zajmiemy się instalacją Active Directory Certificate Services. Jest to osobna rola jednak jej funkcja, ściśle łączy się z IIS.

11.1 Instalacja Active Directory Certificate Services

Instalujemy rolę klikając na "Add roles and features" w naszym menadżerze serwera.

Kolejne okna standardowo "Next".

Ponowanie "Next".

Wybieramy serwer i ponownie klikamy "Next".

Nasza rola jest na samej górze listy. Wybieramy więc "Active Directory Certificate Services".

Windows Server 2012 - Kompendium wiedzy. Część 10 - Internet Information Services, Instalacja IIS

W tej części zajmiemy się rolą Web Server (ISS), która jest odpowiedzialna za hostowanie naszych stron internetowych.

10.1 Instalacja Internet Information Services (IIS)

Na początek zainstalujemy rolę Web Server (IIS). W tym celu w menadżerze serwera dodajemy rolę.

Klikamy "Next".

Ponownie "Next".

Wybieramy nasz serwer i klikamy "Next".

Z listy wybieramy "Web Server (IIS)"

Tutaj klikamy "Add Features".

Windows Server 2012 - Kompendium wiedzy. Część 9 - Zarządzanie serwerem DHCP, Konfiguracja klastra DHCP, Split-Scope

W poprzedniej części dowiedzieliśmy się czym są "polityki" serwera. W tej poznamy jedne z najważniejszych funkcji, dla bezpieczeństwa danych i ciągłości pracy naszego serwera. Serwery bywają awaryjne, dlatego ten wpis jest o tyle istotny, że traktuje o tworzeniu serwerów zapasowych, aby zapewnić ciągłość i bezpieczeństwo pracy naszego serwera DHCP.

9.1 Konfiguracja klastra DHCP

Aby lepiej zrozumieć na jakiej zasadzie działa klaster, to na początku spróbujemy wyjaśnić sobie czym jest i do czego służy, oraz jak działa klaster DHCP.

Windows Server 2012 Essentials jako serwer multimediów

Jeszcze niedawno Microsoft oferował dla małych sieci domowych Windows Home Server 2011. Obecnie zrezygnowano z rozwijania tej wersji serwerów, ale niektóre rozwiązania trafiły do Windows Server 2012 Essentials. Jednym z nich jest Media server, pozwalający na strumieniowanie plików multimedialnych w sieci lokalnej, a po skonfigurowaniu Remote Web Access także przez przeglądarkę internetową. Usługę Media server włącza się na liście kontrolnej konfiguracji serwera w Dashboardzie albo po kliknięciu menu Settings.