reklama

Wine 1.1.0

Strona główna Aktualności

O autorze

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, wydano pierwszą wersję, pochodzącej z deweloperskiej gałęzi rozwijanej niezależnie od serii 1.0, narzędzia Wine, umożliwiającego uruchamianie aplikacji windowsowych pod Linuksem, FreeBSD i Solarisem.

W najnowszym wydaniu oznaczonym jako 1.1.0 udoskonalono między innymi obsługę tabletów graficznych oraz dodano wsparcie dla wartości HWND_MESSAGE, odpowiedzialnej za odbieranie i wysyłanie komunikatów. Przygotowano także początkową implementację biblioteki inetmib1.DLL, określającej obiekty do zarządzania trasami w sieci IP, wchodzącej w skład usługi SNMP. Autorzy ponadto usunęli sporą ilość wykrytych błędów, w tym związanych z funkcją rejestrowania pakietu instalatora Windows (MSI), czy też MSHTML.

Kod źródłowy Wine dostępny jest m.in. na Sourceforge. Binaria dla poszczególnych dystrybucji można pobrać ze strony domowej projektu.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić