reklama

Wine 1.3.8 z obsługą MSXML

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Jest już dostępna kolejna wersja testowa Wine - popularnej implementacji WinAPI dla systemów Unix.

Wine jest oprogramowaniem typu Open Source pozwalającym na uruchomianie programów i gier stworzonych z myślą o Windows w systemie Linux i pokrewnych. Wśród tytułów, które bardzo dobrze działają pod Wine można wymienić World of Warcraft, StarCraft II, The Sims 3 oraz Call of Duty 4. Wine pozwoli nam uruchomić pod Linuksem także Microsoft Office, Adobe Photoshop, Adobe Dreamweaver i wiele innych popularnych programów. Lista kompatybilnych aplikacji jest dostępna na stronie domowej projektu.

Testowe wydanie Wine 1.3.8 zawiera szereg drobnych zmian. Nieznacznym modyfikacjom uległ interfejs programu, wprowadzono wiele poprawek do instalatora, pojawiła się także dokumentacja dla wszystkich zainstalowanych plików binarnych. Nowe Wine obsługuje teraz schematy MSXML i posiada zaktualizowane tłumaczenia. Ponadto z oprogramowania usunięto szereg błędów dostrzeżonych w poprzednich wydaniach. Pełna lista zmian dostępna jest w opublikowanym przez twórców ogłoszeniu o wydaniu.

Wine 1.3.8 można pobrać bezpośrednio ze strony projektu. Należy pamiętać, że jest to wydanie testowe i może działać niestabilnie.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama