Wire 3.2.2860

Strona główna Windows Internet i komunikacja Komunikatory internetowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Wire to multiplatformowy komunikator, który część swojej popularności zawdzięcza temu, że powstał we współudziale programistów pracujących wcześniej nad Skypem. Program dostępny jest na różnych platformach, a najbardziej wyróżnia go dopracowany interfejs.

Po zarejestrowaniu się w komunikatorze i zweryfikowaniu swojej tożsamości przez maila, użytkownik zyskuje możliwość synchronizacji swojej listy kontaktów ze skrzynką pocztową Gmail. Główny ekran aplikacji podzielony jest na dwie części: po lewej stronie wyświetla się lista kontaktów, po prawej sama rozmowa. Program prezentuje się bardzo elegancko, interfejs działa płynnie i bezproblemowo. Takie połączenie będzie mile widziane na przykład podczas prezentacji czy konferencji.

Funkcjonalność Wire można uznać za zadowalającą. Program pozwala na komunikacją tekstową i głosową. W przypadku pierwszej możliwe jest także przeprowadzenie konwersacji grupowej, w której udział może wziąć nawet 128 użytkowników. Możliwe jest wygodne i efektowne wysyłanie obrazków, a także linków do takich serwisów, jak YouTube czy Spotify, które automatycznie zostaną osadzone w widoku rozmowy i będą mogły zostać tam odtworzone bez konieczności uruchamiania przeglądarki. Dla wielu ważną zaletę, może stanowić fakt, że treść rozmów przeprowadzonych za pomocą Wire'a jest zaszyfrowana.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #4 07.03.2018 16:01

Ciekawe czy wersja na androida, jest bezpieczna, bo zakładając że nawet połączenie jest szyfrowane i bezpieczne i nie wtrąca się nikt do niego to zastanawia kwestia czy klawiatura ekranowa której używa się do wprowadzania tekstu na przykład taki Gboard od Googla, nie wysyła wpisywanego tekstu na serwery googla ukrytym portem lub w inny sposób i w ten sposób osoby z uprawnieniami mogą odtworzyć konwersację (jeżeli druga osoba używa takiej samej klawiatury to sprawa arcy prosta). A smartfony Sony informują że klawiatura może wysyłać tekst w tym hasła i loginy.
Pozostaje jeszcze jedna metoda, screenshoot zdalny konwersacji.
No ale cóż to pewnie pytania na które odpowiedzi się nie uzyska nigdy.

Dementor   38 #3 10.01.2016 11:34

@cephei: owszem da się, lubiących niszowe komunikator, można wtedy stworzyć taki "zamknięty krąg" Wire-maniaków :)

Autor edytował komentarz.
ste-fan   13 #2 02.11.2015 18:10

może są jakieś wtyczki by można porozmawiać ze znajomym ze messengera

cephei   13 #1 02.11.2015 16:00

Czyli mam namawiać znajomych do używania tego, aby z nimi porozmawiać. Kolejny komunikator? Nie lepiej było zrobić coś, co obsluguje inne sieci?