r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Wire 3.5

Strona główna iOS Komunikacja/społeczność Komunikatory

Wire to kolejny multiplatfromowy komunikator, za którym stoi między innymi część ekipy odpowiedzialnej za aplikację Skype.

Galeria programu

Główną zaletą Wire oraz tym co wyróżnia go na tle innych ma być interfejs i jego wykonanie. Autorzy opisują go jako piękny i czysty, jest w tych sformułowaniach sporo prawdy. Rzeczywiście Wire potrafi zachwycić wykonaniem, troską o detale i najmniejsze animacje. Niestety kosztem tego ucierpiała przejrzystość interfejsu. Zamiast umieścić 2-3 dodatkowe przyciski na ekranie, musimy uczyć się i zapamiętywać gesty do ich wywołania.

r   e   k   l   a   m   a

Aby móc skorzystać z Wire niezbędne jest założenie konta, w którym naszym identyfikatorem będzie podany adres mailowy. To za jego pomocą będą nas mogli odnaleźć znajomi. Wire pozwala na komunikację głosową oraz tekstową. W formie czatu możemy przesyłać także obrazy.

Aplikacja wspiera dodatkowo linki z YouTube oraz SoundCloud, które pozwalają uruchamiać multimedia z poziomu komunikatora. Użytkownicy mają również możliwość wysyłania do siebie „pingów”, krótkich sygnałów dźwiękowych.

Podczas testów aplikacja miewała problemy z powiadomieniami, zwłaszcza gdy jedno konto było uruchomione na dwóch urządzeniach. Autorzy zapewniają również, że ważne jest dla nich bezpieczeństwo naszych rozmów. Te są szyfrowane, a dodatkowo siedziba firmy mieści się w Szwajcarii, co ma nieco utrudnić dostęp do naszych danych. Komunikator dostępny jest za darmo. Niestety poza ciekawym wyglądem nie oferuje zbyt wiele.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Wire, elegancki komunikator od twórców Skype'a, dostępny także na Windowsa

25
OPROGRAMOWANIE 02.11.2015 | Maciej Olanicki

Komunikator Wire, który opisywaliśmy w momencie jego pojawienia się na Androida, OS X-a i iOS-a, już wówczas był firmowany hasłem It’s everywhere. Musiał minąć niemal rok, aby stało się ono prawdziwe – udostępniono właśnie wersję programu przeznaczoną na Windowsa. Komunikator zyskał rozgłos głównie dzięki temu, że w pracach nad jego rozwojem brały udział między innymi osoby będące niegdyś odpowiedzialne za tworzenie Skypea. Gdy ten został przejęty przez Microsoft, powstał Wire – komunikator, którego charakterystyczną cechą był bardzo ładny i dopracowany interfejs. Jest taki także w…

Wire chce nas przekonać, że potrzebujemy kolejnego komunikatora

8
OPROGRAMOWANIE 03.12.2014 | Paweł Piskurewicz

Do sklepów mobilnych App Store oraz Google Play trafił dziś kolejny multiplatformowy komunikator. Pomimo kilku zalet jego premiera zapewne przeszłaby bez większego rozgłosu. Takich aplikacji jest wiele. Jednak z powodu zaangażowania w projekt jednego ze współzałożycieli komunikatora Skype, Wire ma zapewniony łatwiejszy start niż pozostałą konkurencja. Główną zaletą Wire oraz tym co wyróżnia go na tle innych ma być interfejs i jego wykonanie. Autorzy opisują go jako piękny. Jest w tym sformułowaniu sporo prawdy. Rzeczywiście Wire potrafi zachwycić wykonaniem, troską o graficzne detale.…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.