Wire, elegancki komunikator od twórców Skype'a, dostępny także na Windowsa

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

Komunikator Wire, który opisywaliśmy w momencie jego pojawienia się na Androida, OS X-a i iOS-a, już wówczas był firmowany hasłem It’s everywhere. Musiał minąć niemal rok, aby stało się ono prawdziwe – udostępniono właśnie wersję programu przeznaczoną na Windowsa.

Komunikator zyskał rozgłos głównie dzięki temu, że w pracach nad jego rozwojem brały udział między innymi osoby będące niegdyś odpowiedzialne za tworzenie Skype'a. Gdy ten został przejęty przez Microsoft, powstał Wire – komunikator, którego charakterystyczną cechą był bardzo ładny i dopracowany interfejs.

Jest taki także w wersji na Windowsa. Do zarejestrowania się w komunikatorze konieczna jest mailowa weryfikacja tożsamości. Na minimalistycznym głównym ekranie programu po lewej stronie znajduje się lista znajomych (użytkowników można odnaleźć dzięki synchronizacji listy kontaktów z Gmaila), po prawej zaś dostępny jest widok konwersacji.

Całość prezentuje się bardzo estetycznie, niemniej minimalizm jest skrajny także w przypadku konfiguracji, która w przypadku Wire'a w zasadzie nie istnieje. Dostępne są za to rozmowy głosowe czy możliwość wysyłania obrazków. Komunikator radzi sobie także dobrze z linkami z YouTube, Spotify czy Vimeo – ich zawartość można odtworzyć z poziomu konwersacji.

Istotną zaletą może być także szyfrowanie, które jest oferowane także w przypadku rozmów głosowych. Możliwe jest tworzenie rozmów grupowych, w których udział może brać maksymalnie 128 użytkowników. Nawet biorąc pod uwagę te cechy, największą zaletą Wire jest wygląd. Estetyczny minimalizm i elegancja mogą być cenione na przykład podczas prezentacji czy konferencji. Program można pobrać z naszej bazy oprogramowania.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieBrzydkie podróbki figurek z PRL-u. Jest człowiek, który ma ich pokaźną kolekcję