r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Wireshark 2.4.5

Strona główna Mac Narzędzia Narzędzia sieciowe
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Wireshark to darmowy i otwarty program do wychwytywania pakietów i analizy ruchu sieciowego. Jego działanie przypomina tcpdump lub dumpcap, ale został on wyposażony w intuicyjny interfejs graficzny i szerokie możliwości filtrowania przeglądanych pakietów. W przeciwieństwie do wspomnianych narzędzi nie wymaga uprawnień administratora do prawidłowego działania.

Wireshark może podłączyć się do każdego interfejsu sieciowego Maka. Jeśli interfejs obsługuje tryb promiscuous (tryb nasłuchiwania, tryb mieszany), program może go aktywować i monitorować cały ruch, który przechodzi przez ten interfejs. Daje to dużo szersze możliwości śledzenia niż wychwytywanie jedynie pakietów kierowanych na dany adres i wysyłanych masowo.

Wychwycona komunikacja prezentowana jest w czasie rzeczywistym na liście pakietów, którą można w każdej chwili filtrować, zapisać do dalszej analizy oraz przeglądać zawartość pojedynczych pakietów. Wireshark może także wykryć i zarejestrować połączenia VoIP. Jeśli transmisje są zakodowane jednym z kompatybilnych algorytmów, Wireshark może odtworzyć przesyłane informacje.

Wireshark wymaga obecności X.Org. Dla systemu OS X polecany jest XQuartz.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Wireshark 2.0: wygodniejsze „wąchanie” sieci dzięki nowemu interfejsowi

20
19.11.2015  •  Adam Golański

Wireshark, najpopularniejszy chyba spośród snifferów ruchu sieciowego, po ponad roku prac deweloperskich doczekał się wydania wersji 2.0. Jak na 17 lat rozwoju tego narzędzia numerek to zaskakująco skromny, co każe sądzić, że wprowadzone zmiany są nietrywialne. Deweloperzy zapowiedzieli otóż całkowitą przeróbkę interfejsu użytkownika. Na pierwszy rzut oka niczego jednak prawie nie zobaczymy. To prawda – biblioteki Gtk+, z których do tej pory korzystano, trafiły do kosza, nowy Wireshark korzysta z bibliotek Qt5, jednak zadbano o to, by sprawdzony układ interfejsu nie uległ znaczącym zmianom.…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.