Wireshark Wireshark 3.4.1

Strona główna Mac Narzędzia Narzędzia sieciowe
Pobierz program

Wireshark to darmowy i otwarty program do wychwytywania pakietów i analizy ruchu sieciowego. Jego działanie przypomina tcpdump lub dumpcap, ale został on wyposażony w intuicyjny interfejs graficzny i szerokie możliwości filtrowania przeglądanych pakietów. W przeciwieństwie do wspomnianych narzędzi nie wymaga uprawnień administratora do prawidłowego działania.

Wireshark może podłączyć się do każdego interfejsu sieciowego Maka. Jeśli interfejs obsługuje tryb promiscuous (tryb nasłuchiwania, tryb mieszany), program może go aktywować i monitorować cały ruch, który przechodzi przez ten interfejs. Daje to dużo szersze możliwości śledzenia niż wychwytywanie jedynie pakietów kierowanych na dany adres i wysyłanych masowo.

Wychwycona komunikacja prezentowana jest w czasie rzeczywistym na liście pakietów, którą można w każdej chwili filtrować, zapisać do dalszej analizy oraz przeglądać zawartość pojedynczych pakietów. Wireshark może także wykryć i zarejestrować połączenia VoIP. Jeśli transmisje są zakodowane jednym z kompatybilnych algorytmów, Wireshark może odtworzyć przesyłane informacje.

Wireshark wymaga obecności X.Org. Dla systemu OS X polecany jest XQuartz.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!