r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Wirtualna Polska sprzedana, zostanie połączona z o2

Strona główna AktualnościBIZNES

Zgodnie z wcześniejszymi przypuszczeniami, wszystkie akcje Wirtualnej Polski przejdą z rąk Telekomunikacji Polskiej w ręce grupy o2, wspieranej przez fundusz Innova Capital. Wiadomość o podpisaniu umowy została podana wczoraj wieczorem.

Transakcja zostanie sfinansowana przez fundusz Innova Capital, którego pośrednikiem w tej operacji jest szwajcarska spółka European Media Holding. Cena akcji Wirtualnej Polski została ustalona na poziomie 375 milionów złotych, więc poniżej wartości serwisu, ale więcej, niż przewidywali analitycy. Zysk brutto Telekomunikacji Polskiej dzięki temu zwiększy się o 180 milionów złotych. Przejęcie ma zapoczątkować tworzenie grupy medialnej o nazwie Grupa Wirtualna Polska (połączenie WP i o2), która to z czasem ma wspiąć się na pierwsze miejsce w Polsce wśród liderów portali horyzontalnych. Na serwisach grupy znajdziemy oczywiście wiadomości z kraju i ze świata, sportowe, o modzie i kulturze, serwisy tematyczne, materiały wideo, wciąż działać będzie poczta, pojawią się także nowe usługi i aplikacje mobilne. Transakcja zostanie sfinalizowana prawdopodobnie już w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Wirtualna Polska powstała w 1995 roku na Politechnice Gdańskiej i jest najstarszym polskim portalem internetowym, a pod adresem www.wp.pl znajdziemy go od 1998 roku. Według wyników Megapanel PBI/Gemius z kwietnia 2013 grupa Wirtualna Polska — Orange miała prawie 13 milionów użytkowników i zasięg na poziomie 63,4%. Portal wciąż utrzymuje pozycję drugiego pod względem wielkości polskiego serwisu internetowego.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.