reklama

Wirtualne wystawy Google Cultural Institute

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Google Cultural Institute dodał do swojej kolekcji materiałów historycznych 42 wirtualne wystawy, które przybliżają internautom wydarzenia historyczne z ubiegłego wieku. Znajdziemy tu galerie zdjęć i krótkie notatki, niestety większość nie jest dostępna w języku polskim. Poruszane tematy to na przykład okres Dolce Vita we Włoszech, protest kobiet przeciwko segregacji rasowej w Południowej Afryce, koronacja Elżbiety II. Ze względu na wagę wydarzeń, znalazła się tu także spora kolekcja materiałów związanych z I i II wojną światową.

Nowe wystawy to nie wszystko, co można znaleźć na stronach stworzonego przez Google instytutu. W jednym miejscu Google zgromadził mnóstwo ciekawych materiałów z całego świata, materiały można oczywiście przeszukiwać i podążać za relacjami między wydarzeniami. Poza archiwalnymi zdjęciami znajdują się tu także pisma, mapy i rzadkie dzieła sztuki. Na uwagę zasługuje także współpraca z Muzeum Historii Polski, dzięki której materiałów o historii naszego kraju w zasobach Instytutu nie brakuje, również po polsku.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama