Wirtualny pokój do oglądania CBS

Strona główna Aktualności

O autorze

CBS Labs, zespół badawczy amerykańskiej telewizji CBS, który zyskał ostatnio rozgłos dzięki usłudze streamingu w jakości HD, udostępnił właśnie publicznie kolejną nowinkę - tzw. Social Viewing Room.

Pomysł sprowadza się do wirtualnego pokoju z innymi ludźmi oglądającymi akurat ten sam program w telewizji - logujemy się i podczas oglądania mamy możliwość dzielenia się emocjami z użytkownikami o podobnych zainteresowaniach, którzy nie muszą wcale siedzieć tuż obok nas na kanapie. Co interesujące, CBS proponuje swoim wirtualnym widzom także i quizy, w których do wygrania są możliwe do wymienienia później na inne atrakcje punkty.

Na ile pomysł faktycznie jest atrakcyjny, oceńcie sami - wydaje się, że w dobie telewizji na życzenie i internetowych treści wideo takie wirtualne spotkania dyktowane czasem antenowym to raczej przeżytek. Z drugiej jednak strony, jeśliby perspektywicznie zintegrować wszystkie dostępne póki co odrębnie usługi CBS związane z możliwością oglądania treści telewizyjnych przy udziale Internetu, całość nabiera zdecydowanie bardziej interesującego charakteru. Szkoda tylko, że póki co o takich rzeczach u nas w kraju można tylko poczytać - kanały HD jeszcze raczej podatek od luksusu niż coś powszechnie dostępnego, więc zanim zaczniemy myśleć o ich streamowaniu i integracją z usługami internetowymi...

© dobreprogramy

Komentarze