Wirtualny spacer z Microsoft

Strona główna Aktualności

O autorze

Nie jest tajemnicą, że Microsoft pracuje obecnie nad kilkudziesięcioma projektami z rodziny Live. Jeden z tych projektów, Windows Live Local został uruchomiony w bardzo wczesnej wersji pre-beta. Ideą jest udostępnienie internautom obrazu satelitarnego, jak na razie dwóch amerykańskich miast: Seattle i San Francisco. Nie byłoby w tym jednak nic nadzwyczajnego, gdyby nie jeden niezwykle interesujący szczegół.

W witrynie Windows Live Local już teraz można wybrać się na witrualną przejażdżkę po dwóch wspomnianych miastach. Po uruchomieniu strony ekran zostaje podzielony na dwie części - na dole widoczna jest tradycyjna mapa naniesiona na obraz satelitarny. U góry zaś pojawia się... kokpit wirtualnego samochodu. Ewentualnie można przełączyć się na tryb "przechodnia" i zrezygnować z pojazdu na rzecz pieszej wędrówki. Sterowanie odbywa się przy pomocy klawiatury.

Trzeba przyznać, że pomysł jest ciekawy. Wykonanie zaś, jak na wczesną wersję beta, również całkiem przyzwoite, choć czasami obrazy nie ładują się poprawnie. Zapraszamy do przekonania się o tym na własne oczy.

© dobreprogramy
s