r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Wirus dla miłośników Harry Pottera

Strona główna Aktualności

Netsky.P - kolejna mutacja znanego wirusa - próbuje wykorzystać nową falę Potter-manii, jaką rozpętała premiera filmu "Harry Potter i Więzień Azkabanu".

Netsky - wirus, którego pierwsza wersja pojawiła się pod koniec marca, rozprzestrzenia się poprzez pocztę elektroniczną i sieci P2P. "Złośliwy" załącznik podszywa się pod różne treści, m.in. zdjęcia nagiej Britney Spears i pliki MP3 z muzyką Eminema. Lista fikcyjnych nazw pliku jest długa, a znajdują się na niej także nazwy nawiązujące do przygód młodego czarodzieja. Według ekspertów z firmy Sophos, dynamika rozprzestrzenania się Netsky.P rośnie właśnie z tego względu. Premiera nowego filmu o przygodach Harry'ego Pottera znów rozpaliła wyobraźnię fanów, którzy - spragnieni nowych informacji o swoim ulubieńcu - często zapominają o ostrożności.

"Powielając technikę wykorzystaną w roku 2000 przy wirusie Pikachu, Netsky.P trafia do młodych użytkowników komputerów, gdyż w niektórych przypadkach udaje załącznik związany z książkami i filmami o Harrym Potterze" - mówi Graham Cluley, starszy konsultant w firmie Sophos. "Rodzice muszą wyedukować dzieci w kwestii zagrożeń wirusami, by mieć pewność że popularność Pottera nie przyczyni się do rzucenia nieprzyjemnego czaru na ich komputer".
W maju Netsky.P zajął drugie miejsce na liście wirusów wywołujących największą ilość infekcji - wyprzedził go tylko niesławny Sasser.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.