Wise Memory Optimizer 3.62

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia systemowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Wise Memory Optimizer to niewielkie, bezpłatne i niewymagające instalacji narzędzie, służące do optymalizacji wykorzystanej przez oprogramowanie pamięci fizycznej w systemach Windows XP/Vista/7/8.

Zadaniem programu jest optymalizacja wykorzystania pamięci RAM, polegająca na zwolnieniu zasobów, które wykorzystywane są przez bezużyteczne w danej chwili aplikacje. Wise Memory Optimizer pozwala uwolnić zajmowane niepotrzebne zasoby pamięci, zwiększając tym samym ogólną wydajność systemu operacyjnego.

Narzędzie jest bardzo proste w użyciu, a proces optymalizacji inicjowany może być na żądanie użytkownika, jak również w pełni automatycznie. Po uruchomieniu program dostępny jest z poziomu zasobnika systemowego, nie przeszkadzając tym samym w korzystaniu z komputera. Możliwy jest także automatyczny jego start wraz z systemem operacyjnym.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Darmowy,po polsku,prosty,lekki,podnosi stabilność i szybkość systemu oraz wydajność komputera.Optymalizuje RAM.Nie koliduje z bieżącą pracą na PC.
Brak.
ocena użytkownika

WMO uwalnia pamięć zbędnych aplikacji,DLL i innych.Działa w tle.Reaguje również na polecenie:"optymalizuj teraz".Interfejs przedstawia zużycie pamięci w sposób graficzny i tekstem.Rezyduje w zasobniku systemowym(tray).Klikając ikonkę klucza w "dymku" otwiera ikony obszaru powiadomień

22.06.2015 21:02 | Recenzja do wersji 3.35

Komentarze

0 nowych
  #27 26.10.2017 10:35

Dotyczy Wise Memory Optimizer i czytam - " Wystarczy określić krytyczny limit wolnego miejsca w pamięci operacyjnej " ale nie podają jak i ile . Mam komputer 4GB to ile mam ustawić minimalnie ? Obecnie mam ustawione , jeżeli jest poniżej na 1331 i czy to jest dobrze ?

  #26 26.10.2017 09:38

Czy macie częściowe spolszczenie programu w ustawieniach tam gdzie zaznacza się ptaszkami ? Niektóre zwroty są po angielsku choć nie jest to trudne - wiadomo o co chodzi . Na zdjęciu programu tutaj jest wszystko po polsku napisane .

  #25 27.03.2017 21:20

Już znalazłem sposób aby ikonka narzędzia była widoczna na ekranie monitora i w pasku narzędziowym na dole ekranu jak ktoś chce w celu otwarcia i zobaczenia danych . Pobieranie i instalacja była niezbyt jasna i mało automatyczna . Program działa - testuję . Razem z tym narzędziem zainstalowało się wspomniane WMO jako skrót i widać logo trzy książki ale widocznie tak ma być i jest to część składowa tego narzędzia istotna do prawidłowego działania ? Czy Wise optymalizuje automatycznie pamięć czy trzeba codziennie klikać po włączeniu komputera na optymalizuj a może tylko w razie potrzeby ?

  #24 25.03.2017 09:26

Zainstalowałem Wise Memory Optimizer ale go nie widzę i muszę klikać w pobranych programach min. w WMO i ją aktywować z WinRAR szukając pozycji aplikacji . W pobranych mam dwie ikonki i nazwy : Wise optimizer-36489 dp z logo Dobre Programy i trzy książki na kupie tzn. WMO ( archiwum WinRAR ) . Natomiast zainstalowany przy okazji instalacji dodatek McAfee.WebAdvisor usunąłem w dodaj i usuń programy bo w tej chwili jest niepotrzebny . Pytanie czy ikonka tego programu Wise jest ukryta (niewidoczna ) bo jej na ekranie pulpitu nie ma ? Czy ma być ukryta czy widoczna a jeżeli widoczna to gdzie jej szukać i włączać ? Jakie ustawienia w niej odznaczyć lub zaznaczyć .W procesie instalacji nie było pytań lub co odznaczyć aby czegoś dodatkowego niekoniecznego nie zainstalować a robiłem powoli i dokładnie czytając .

Zero Ghost   16 #23 22.01.2017 14:27

@Don Pedro.13 (niezalogowany): Akurat ramu ci u mnie dostatek ,więc nie, nie używałem w tym celu.
Sofcik jest przeznaczony właśnie do takich przypadków jaki opisałeś ,to malutki bezpieczny program najlepiej wyłączyć uruchamianie wraz z systemem i aktywować w razie konieczności ,można też ustawić automat i zwalnianie pamięci po przekroczeniu pewnego pułapu , śmiało instaluj :D .

  #22 21.01.2017 09:50

@Zero Ghost:Mój komputer z Windows 7 przy tak małej ilości wtyczek i programów zainstalowanych na komputerze wykazuje często braki pamięci lub informuje o wysokim zużyciu pamięci nawet do 90% przy dłuższym korzystaniu z przeglądarki .Zastanawiam się czy nie wykorzystać tego narzędzia Wise Memory Optymizer do optymalizacji ram ? Jeżeli to nie przyniesie efektu to szykuje mi się drugi komputer mocniejszy od tego . Czy wykorzystałeś ten program w podobnym celu ?

Zero Ghost   16 #21 28.04.2016 17:48

Po jednej z ostatnich aktualizacji 10ki mam problem z rosnącym na potęgę procesem .System i skompresowana pamięć ,samo czyszczenie i restart kompa nic nie dają a średnio co 5 dni wartość była na tyle duża że komp nawet nie chciał się zamykać ,niby klikam na zamknij a on dalej chodzi tylko cofał się do ekranu logowania ,po wybraniu uruchom ponownie po chwili wywalał BSOD, szukałem rozwiązań w sieci ale właściwie znalazłem tylko jedno powtarzane wszędzie i przez wszystkich ,a sprowadzające się do wyłączenia technologii Superfetch ,po jej wyłączeniu zużycie pamięci maleje ,a sam proces i tak dość szybko zostaje ponownie uruchomiony , niestety powraca wtedy i problem ,przypomniałem sobie wtedy o tym małym narzędziu i pomyślałem a co mi tam ,trzeba spróbować ,przeczyściłem CCleaner'em ,i odpaliłem malucha ,wyłączyłem tylko automatyczną optymalizacje i uruchamianie wraz z systemem ,to miało być jednorazowe użycie softu , uruchomiłem raz ,po chwili jeszcze raz ,i restart kompa ,po restarcie pamięć pochłaniana przez proces spadła do minimum ,bardzo fajny programik ,gorąco polecam:), w moim przypadku do rozwiązania wadliwej aktualizacji speców z MS ,pozostaje na dysku.

Dementor   38 #20 10.11.2015 20:24

@Flotylla (niezalogowany): Najlepsze na optymalizację pracy systemu są najprostsze sposoby http://www.silvernet.info.pl/dlaczego-strony-otwieraja-sie-powoli-2 Choćby defragmentacja dysków.

Dementor   38 #19 10.11.2015 20:21

@Marcus63 (niezalogowany): Nie inaczej...nie da się przeskoczyć ograniczeń sprzętowych.

macaleks   14 #18 11.09.2015 16:47

Chyba zgłupiałem ale nie wiem gdzie to dodać w sensie powiadomienia.Spróbuje tu.Otóz Wise Force Deleter nie ma języka polskiego ale jest bardzo przydatny.Zapewniaja ,że to nie beta ,ale po zainstalowaniu beta jak byk :( Funkcjonalność sprawdziłem gdy nie mogłem usunąć resztek po kieeedyś...., kiedyś użytkowanym Combofixie.Próby Unlockerem i Iobit Unlockerem nie dały rezultatu.Ten Deleter to cacko.Usuwa łatwo,a przede wszystkim bezpiecznie.Można to zrobić na dwa sposoby:1.ręcznie przeciągnąć plik do okna programu i kliknąć Unlock & Delete; 2.Klik PPM oraz wybrać polecenie Force delete.http://prntscr.com/8f5i0e
http://www.wisecleaner.com/wise-force-deleter.html
Jeszcze raz pytałem producenta.Twierdzi,ze to nie beta! :http://prntscr.com/8f89g7
Niestety ja głupieje.Może ktoś pomoże? Chętnie widziałbym go na DP.http://prntscr.com/8few9j

Autor edytował komentarz.
guma77   11 #17 02.07.2015 20:35

czy Rizonesoft Memory Booster jest lepszy od tego tu ?

  #16 13.06.2015 18:33

@sokoleokopr: Fakt. Windows, posiada kilkanaście kopii bezpieczeństwa i musiałbyś przeorać jak kret system, aby to miało sens.

  #15 01.05.2015 19:05

@sokoleokopr: dlaczego swoim miernym komentarzem, wprowadzasz innych w błąd?

  #14 01.05.2015 09:55

@sokoleokopr: nawet nie wiesz jak się mylisz....

sokoleokopr   9 #13 30.04.2015 22:16

Przecież to ściema te programy, windows ładuje do pamięci to co używa najczęściej - a jak zwolnicie pamięć to i tak musi to załadować, windows ładuje do Pamięci tan program to kasuje i wszystko wydłuża się bardzo mocno. Korzystanie z takich softów to więcej szkód niż pożytku zwłaszcza że Windows ma genialny system zarządzania pamięcią.

  #12 26.04.2015 16:48

"Możliwy jest także automatyczny jego start wraz z systemem operacyjnym." To powiedz kochaniutki jak to zrobić,bo zaznaczenie opcji nichooja nie daje.

  #11 30.09.2013 22:27

Jak używasz kompa do czegoś więcej niż przegladanie internetu - dobrze zainstalować. Zwłaszcza przy używaniu programów buforujacych dużą ilość grafiki (które niestety nie zawsze zwalniają zasoby nawet po ich wyłączeniu). Jak projektujesz w 3D, robisz obróbke wideo lub obróbke zdjęć w Photoshopo-podobnych programach to na pewno Ci się przyda. A jak tylko ogladasz stronki i od czasu do czasu se pograsz to nie zmieni to nic w twoim kompie i lepiej sobie daruj.

  #10 15.08.2013 13:35

Działa ten malutki programik, optymalizuje pamięć i w dodatku ten programik jest w wersji portable.

Bogdan_G   19 #9 05.07.2013 14:17

Używałem RAM kontrolera, teraz Wise Memory Optimizer. Lepszy był Ram Kontroler na XP 1GB pamięci RAM. Zauważyłem, że często na CPU przerzucane jest obciążenie, ale niewiele.
To ma sens. zauważyłem też, że obciążenie RAMu na przeglądarkach zmalało do 1/3 poprzednich wartości. Tak samo podczas oglądania video TouTube. Chodzi o zapychanie bufora pamięci. Problem nie występuje, gdy ma się ten ram kontroler, czy ten wise memory op.
Małe jest dobre.

  #8 01.03.2013 13:34

Program naprawdę świetnie się spisuje, w kompie mam 5GB RAM. Nawet gdy odpalonych jest kilkadziesiąt aplikacji i zajęte jest 97% pamięci, potrafi dość szybko zwolnić kilkanaście procent. Polecam.