WizFile to coraz lepsza alternatywa dla powolnej wyszukiwarki z Windowsa

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Użytkownicy szukający alternatywy dla wyszukiwarki plików wbudowanej w system Windows powinni zainteresować się aplikacją WizFile. To ciekawa wyszukiwarka, w której nacisk położony został wyłącznie na szybkość działania, a efekty są świetne, o czym pisaliśmy jeszcze w kwietniu – program jest w stanie niemal na bieżąco wyświetlać wyniki wyszukiwania, jeszcze podczas wpisywania frazy przez użytkownika.

Teraz pojawia się dobra wiadomość dla tych, którym możliwości programu jak dotąd nie wystarczały. WizFile doczekał się niedawno aktualizacji do wersji 2.0 i teraz zaoferować może jeszcze więcej opcji. Na czele implementacja obsługi dysków sformatowanych inaczej niż w NTFS – dotychczas to ten system plików był jedynym obsługiwanym, a dodatkiem jest teraz także możliwość wyszukiwania plików w folderach udostępnianych w sieci.

Ponadto w aplikacji znalazło się teraz miejsce na obsługę filtrów. Zarządzanie nimi odbywa się w dodatkowym okienku, które wyświetlić można z poziomu menu. Domyślnie znalazły się tu filtry pozwalające ograniczać wyniki wyszukiwania jedynie do plików z muzyką czy zdjęciami, ale nic nie stoi na przeszkodzie by je edytować, a także stworzyć własne, a dzięki temu przyspieszyć pracę w przyszłości.

Użytkownik ma tu bowiem możliwość utworzenia nowych kategorii i samodzielnego wskazania rozszerzeń. Można więc na przykład stworzyć ręcznie filtr pliki z pracy i w jego ramach wyszukiwać tylko dokumenty PDF, arkusze Excela oraz grafiki PNG.

Na filtrach możliwości nowej wersji się jednak nie kończą. W WizFile pojawiły się także nowe skróty. Dwukrotnym kliknięciem na ścieżce można na przykład otworzyć lokalizację wybranego na liście wyszukiwania pliku, zaś kombinacją Ctrl+P na klawiaturze uruchomić wiersz poleceń w lokalizacji wskazanego dokumentu. Nową opcją jest również możliwość aktywacji funkcji monitorowania rozmiaru folderów.

Aplikację WizFile w najnowszej wersji dla systemu Windows można pobrać za pośrednictwem naszego katalogu z oprogramowaniem.

© dobreprogramy

Komentarze