reklama

Wizualizacja danych statystycznych od Google

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Google udostępniło Internautom eksperymentalną usługę umożliwiającą wizualizację publicznie dostępnych danych statystycznych - Google Public Data Explorer.

Nowa usługa ma umożliwić ludziom łatwe zrozumienie danych liczbowych i statystyk poprzez rozbudowaną wizualizację. Wszelkie wykresy i diagramy są dynamiczne, a użytkownik może modyfikować skalę i typ wizualizacji w trakcie przeglądania. Google udostępniło użytkownikom możliwość prezentowania danych w postaci wykresów liniowych, wykresów słupkowych, diagramów naniesionych na mapę oraz diagramów naniesionych na skalę. Ciekawą funkcją jest możliwość dynamicznego wizualizowania, jak wybrane dane zmieniały się w czasie - służy do tego efektowna animacja, którą możemy w dowolnym momencie zatrzymać i samodzielnie nią sterować.

W bazie Google Public Data Explorer znajdziemy dane pochodzące z Banku Światowego, Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, Eurostatu oraz wybranych amerykańskich placówek i instytucji gromadzących dane statystyczne. Wszystkie dane wizualizowane przez usługę są publiczne i dostępne za darmo w sieci.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić