reklama

Wkrótce 25 GB darmowej przestrzeni w SkyDrive

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Microsoft przygotowuje się do sporej aktualizacji platformy usług on-line Windows Live, a wśród nich także Windows Live SkyDrive - usługi pozwalającej gromadzić dane "w chmurze", na serwerach Microsoftu, i uzyskiwać do nich dostęp z dowolnego miejsca. SkyDrive od maja dostępny jest także w polskiej wersji językowej.

Najważniejszą zmianą będzie znaczne rozszerzenie przestrzeni dyskowej dostępnej do dyspozycji użytkownika. Teraz będzie to 25 GB - aż pięć razy więcej, niż dotychczas. Usługa pozostaje przy tym oczywiście bezpłatna. Oprócz poszerzenia przestrzeni planowane jest dodanie kilku innych funkcji, takich jak możliwość pobierania zdjęć bezpośrednio do galerii Windows Live Photo Gallery, pobierania folderów w postaci plików ZIP oraz przenoszenia i kopiowania plików. Ponadto pomyślano także o interfejsie użytkownika - miniaturki będą teraz większe, dostępny będzie też multimedialny pokaz slajdów wprost z przeglądarki zbudowany w oparciu o Silverlight. Również udostępnianie plików będzie prostsze - osoby, którym udostępniamy zdjęcia nie będą musiały posiadać Live ID.

Kiedy można oczekiwać tych wszystkich zmian? Odpowiedź Microsoftu na to pytanie brzmi: wkrótce... Najprawdopodobniej aktualizacja SkyDrive pojawi się razem z aktualizacjami pozostałych usług Windows Live.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić