Wkrótce nowa Fedora

Strona główna Aktualności

O autorze

Ukazała się trzecia testowa wersja rozwijanej przy współpracy z Red Hatem dystrybucji Fedora 11. Jest to ostatnia wersja testowa przed oficjalnym stabilnym wydaniem, które światło dzienne ma ujrzeć 26 maja.

Fedora 11 Preview jest wciąż niestabilnym wydaniem, polecanym tylko dla profesjonalistów, ale prezentuje już środowisko zbliżone do tego, czego spodziewać się można po stabilnej wersji. Od wydania trzeciej wersji testowej programiści skupią się już tylko na poprawianiu ewentualnych błędów. W nowej Fedorze znajdziemy między innymi środowisko graficzne GNOME w nowej wersji 2.26, KDE 4.2.2, poprawiony wygląd systemu i wsparcie dla systemów plików ext4 i Btrfs, z czego pierwszy jest już domyślnym wyborem podczas instalacji.

Nowy PackageKit posiada możliwość instalacji oprogramowania w oparciu o wymagania systemowe. System będzie posiadał także zintegrowaną nową wersję hypervisora Xen, Dostępny jest także nowy panel kontroli dźwięku oraz Windows Cross Compiler, który umożliwia kompilację aplikacji przeznaczonych dla Windows.

Szczegółowa lista zmian została opublikowana na liście mailingowej twórców, a obrazy płyt instalacyjnych dostępne są na oficjalnych mirrorach.

© dobreprogramy