r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Wkrótce nowe GNOME

Strona główna Aktualności

Do premiery nowej wersji popularnego linuksowego środowiska graficznego GNOME został już tylko miesiąc. Wczoraj wydano pierwszą wersję beta, na początku marca powinna pojawić się wersja kandydująca, a stabilne wydanie zapowiedziane jest na 18 marca.

Nowe GNOME będzie posiadać całkiem sporo nowości w stosunku do poprzedniej wersji, dostępnej od września ubiegłego roku. Z najciekawszych wymienić należy zastąpienie GNOME Volume Control na rzecz miksera PulseAudio, wstępny zestaw ikon o rozmiarze 256x256, DVB Daemon, integracja Evolution Groupware z Webkit lub GtkMon, obsługa wtyczki PST, Exchange 2007/MAPI Connectora i nowe funkcje Vino. Prócz tego, poprawiono wydajność i zmniejszono zużycie pamięci.

Menedżer plików Nautilus posiada pasek narzędzi edytorskich, pozwala na resetowanie skojarzeń plików i usuwanie niestandardowych aplikacji oraz usprawniony widok listy interakcji. Wbudowany w GNOME klient pulpitu zdalnego Vinrage obsługuje protokół RDP Microsoftu. Do zestawu gier dołączono tła i karty lokalizacyjne. Dużo zmian znajdziemy także w przeglądarce dokumentów Evince, pozwala ona teraz między innymi na cyfrowe podpisywanie dokumentów poprzez Encryption Keys Manager, który obsługuje wtyczki Pidgin/Telepathy.

Testowe GNOME nie będzie dostępne w postaci pakietów instalacyjnych, jednak być może zawarte będzie w nowym testowym Ubuntu Jaunty Jackalope Alpha 4 i Fedorze 11. Szczegółowe informacje na temat nowego wydania dostępne są na stronie twórców.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.