reklama

Wkrótce nowy Amarok

Strona główna Aktualności

O autorze

Ukazała się wersja RC 1 nowego Amaroka 2.0 - popularnego odtwarzacza muzyki dla systemów uniksopodobnych. Jest ona powiązana z czwartą odsłoną KDE i ma za zadanie przetestowanie funkcjonalności, dostępnych później w wersji finalnej.

Projekt wkracza w fazę zamrożenia, co oznacza, że zestaw funkcji, który znajdzie się w ostatecznej wersji nie będzie się bardzo różnił od tego, co znajdziemy w RC1. W stosunku do ostatniego wydania testowego dodano możliwość kasowania i edycji nazw poprzez przeglądarkę listy odtwarzania za pomocą klawiatury. Widoki podstawowy i zaawansowany są synchronizowane podczas edycji pliku, drugi z nich zawiera od teraz także przycisk Usuń. Prócz tego pojawiła się funkcja pozwalająca na import statystyk z iTunes, informacje na temat ścieżki mogą być zmieniane ponownie z poziomu przeglądarki plików, z kolei opcja o nazwie "Pokaż aktywne utwory" została przeniesiona z listy menu kontekstowego paska narzędzi do playlisty.

Więcej informacji na temat pierwszej kandydatki Amaroka 2.0 na stronie twórców.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić