Wkrótce pół miliarda łączy szerokopasmowych na świecie

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Firma analityczna Futuresource Consulting przewiduje, że do 2010 roku liczba łączy szerokopasmowych na świecie przekroczy barierę 500 milionów.

Według analizy, 500 milionów łączy w 2010 roku to tylko wynik w gospodarstwach domowych. Około 60% sposród ujętych w badaniu domów korzysta z dostępu opartego o DSL. Kolejne 20% gospodarstw domowych używa połączeń kablowych, takich jak np. sieci osiedlowe.

Najszybszym dostępem do Internetu mogą pochwalić się internauci z Japonii i Korei Południowej. Średnia prędkość łącza w domu wynosi tam około 30 Mbps. Stany Zjednoczone zanotowały tu jedynie wynik na poziomie 2,7 Mbps. Spośród krajów europejskich najlepiej wypada Szwecja, w której średnia przepustowość łącza internetowego wynosi około 14 Mbps.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSprawdź, czy możesz być astronautą. Ten test oblali nawet najlepsi