reklama

Wkrótce synchronizacja rozszerzeń w Chrome

Strona główna Aktualności

O autorze

Google pracuje nad nową funkcją w swojej przeglądarce internetowej. Wkrótce możemy spodziewać się funkcji synchronizacji danych w ramach rozszerzeń w Chrome.

Coraz częściej korzystamy z przeglądarek internetowych w różnych urządzeniach i na szczęście coraz częściej dostrzegają to producenci aplikacji. Początkowo wprowadzano możliwość synchronizowania zakładek, historii przeglądania (na przykład Firefox Sync) czy zapisanych haseł (Opera Link), ale to nadal za mało. Google idzie krok dalej. W kodzie źródłowym Chrome pojawiła się synchronizacja danych w ramach rozszerzeń między przeglądarkami. Pozwoli to na przesyłanie indywidualnych ustawień w używanych dodatkach. Funkcja ta przyda się szczególnie osobom, które korzystają ze społecznościowych lub wymagających logowania dodatków do przeglądarki. Interesująco może owo rozwiązanie prezentować się w systemie operacyjnym firmy Google — Chrome OS — który działa w dużej mierze w oparciu o łączność Internetem i aplikacje uruchamiane w przeglądarce.

Inne zmiany, które niedawno pojawiły się w Chrome to między innymi implementacja filtrów CSS, przyśpieszenie działania silnika WebKit czy udostępnienie bibliotek graficznych Skia w Mac OS X. W ostatnim czasie wprowadzono w sumie 1363 zmiany w przeglądarce, w tym 539 w repozytorium WebKit, a 824 w Chromium. Google pracuje też nad odświeżeniem strony początkowej w Chrome 15, o czym informowaliśmy w zeszłym tygodniu. Gdyby jeszcze inżynierowie z firmy z Mountain View opracowali wersję Chrome dla urządzeń mobilnych z możliwością synchronizacji, z pewnością ucieszyłoby się jeszcze więcej użytkowników.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić