Włącz Google Chrome na smartfonie i walcz ze szturmowcami!

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Google przygotowało bardzo ciekawą nowość dla miłośników „Gwiezdnych wojen”. Dzięki przeglądarce Chrome, nasz smartfon zmieni się w… miecz świetlny, którym powalczymy ze szturmowcami Imperium.

Całą zabawę można rozpocząć w bardzo prosty sposób. Najpierw trzeba uruchomić w przeglądarce Google Chrome stronę lightsaber.withgoogle.com, a następnie wpisać wygenerowany tam adres witryny w Chrome'a na smartfonie. Po otworzeniu jej na naszym urządzeniu, zostaniemy poproszeni o skalibrowanie go. Trwa to kilka chwil, a później zaczyna się zabawa.

Najpierw przejdziemy krótkie szkolenie, a później trafimy na pokład statku kosmicznego Imperium, gdzie czekają już na nas szturmowcy. Do obrony mamy miecz świetlny, którym sterujemy naszym smartfonem. Zabawa jest możliwa dzięki akcelerometrowi wbudowanemu w smartfon, który umożliwia powtarzanie ruchów miecza świetlnego wykonywanych telefonem na ekranie komputera.

Zabawa jest przednia i dostarcza mnóstwo frajdy. Przy okazji pokazuje też możliwości przeglądarki Google Chrome. „Gwiezdne wojny” w przeglądarce bazują na WebGL dla grafiki 3D oraz WebRTC z WebSockets dla komunikacji między smartfonem i komputerem. Wszystko to w ramach projektu Chrome Experiments.

© dobreprogramy