reklama

Włam do bazy danych Ubisoftu, firma zaleca zmianę haseł

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Ubisoft zaczął rozsyłać do użytkowników swoich gier i usług wiadomości, w których zaleca zmianę hasła dla kont z nich korzystających — nie chcąc siać paniki, firma wspomina jedynie, że ma podejrzenie, iż ktoś mógł położyć ręce na pewnych danych, a to za sprawą ataku na jedną ze stron WWW. Scenariusz trochę jak z nadchodzącego Watch Dogs, gdzie główny bohater hakować będzie co popadnie, niemniej to nie element akcji promocyjnej tytułu.

Sprawą natychmiast zajęli się ponoć technicy oraz odpowiednie władze, jednak w niepowołane ręce wpadły prawdopodobnie przynajmniej loginy, adresy poczty elektronicznej plus zaszyfrowane hasła graczy. Ubisoft podaje, że nie przechowywał u siebie danych dotyczących płatności, a więc nie doszło do wycieku numerów kart kredytowych czy podobnych informacji. Przypomnijmy, iż firma od jakiegoś już czasu jest na celowniku speców od bezpieczeństwa z uwagi na nie do końca przemyślany od strony programistycznej, dziurawy uPlay.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieKosztuje prawie milion złotych rocznie. Aplikacja mObywatel oferuje bardzo mało