r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Włamanie na serwery League of Legends

Strona główna AktualnościROZRYWKA

Riot Games, producent bijącej rekordy popularności gry League of Legends, poinformował o wycieku danych. Hakerom udało się wykraść informacje o bliżej nieokreślonej części kont zarejestrowanych na serwerach NA (North America). Wśród przejętych danych znalazły się loginy, adresy e-mail, solone hashe haseł, a w przypadku niektórych użytkowników — także ich imiona i nazwiska. Dodatkowo hakerzy zdobyli informacje na temat ok. 120 tys. transakcji zawartych między styczniem a lipcem 2011 r., które obejmowały hashowane, solone numery kart kredytowych.

Producent gry obiecał, że drogą e-mailową spróbuje skontaktować się i pomóc użytkownikom, których dane wykradziono z bazy. Dodatkowo w ramach procedur bezpieczeństwa, wszystkie osoby zarejestrowane na serwerach NA zostaną w ciągu najbliższych kilku godzin poproszone o zmianę haseł na mocniejsze. Riot Games pracuje także nad lepszymi zabezpieczeniami, w których najważniejszą rolę odgrywać będzie dwustopniowa weryfikacja. Po jej wprowadzeniu, każda zmiana adresu e-mail lub hasła będzie wymagała potwierdzenia poprzez kod wysłany na obecny adres lub podany wcześniej numer telefonu.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.