reklama

Włamanie na serwery League of Legends

Strona główna Aktualności

O autorze

Z wykształcenia dziennikarz prasowy, prywatnie miłośnik nowych technologii, które mają ułatwiać codzienne życie. Jako niereformowalny fan rozrywki komputerowej, zaangażowany w społeczność gier Valve.

Riot Games, producent bijącej rekordy popularności gry League of Legends, poinformował o wycieku danych. Hakerom udało się wykraść informacje o bliżej nieokreślonej części kont zarejestrowanych na serwerach NA (North America). Wśród przejętych danych znalazły się loginy, adresy e-mail, solone hashe haseł, a w przypadku niektórych użytkowników — także ich imiona i nazwiska. Dodatkowo hakerzy zdobyli informacje na temat ok. 120 tys. transakcji zawartych między styczniem a lipcem 2011 r., które obejmowały hashowane, solone numery kart kredytowych.

Producent gry obiecał, że drogą e-mailową spróbuje skontaktować się i pomóc użytkownikom, których dane wykradziono z bazy. Dodatkowo w ramach procedur bezpieczeństwa, wszystkie osoby zarejestrowane na serwerach NA zostaną w ciągu najbliższych kilku godzin poproszone o zmianę haseł na mocniejsze. Riot Games pracuje także nad lepszymi zabezpieczeniami, w których najważniejszą rolę odgrywać będzie dwustopniowa weryfikacja. Po jej wprowadzeniu, każda zmiana adresu e-mail lub hasła będzie wymagała potwierdzenia poprzez kod wysłany na obecny adres lub podany wcześniej numer telefonu.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama