Własny głos w nawigacji Ovi Maps

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Nokia udostępniła użytkownikom Ovi Maps możliwość tworzenie własnych pakietów głosowych, które następnie można wykorzystać w trakcie automatycznej nawigacji.

Na początku tego roku Nokia rozszerzyła możliwości Ovi Maps o bezpłatną nawigację dla wybranych modeli swoich telefonów. Po kilku miesiącach firma zdecydowała się ponownie dodać do tej usługi nowe funkcje i wprowadziła możliwość samodzielnego stworzenia pakietu głosowego dla nawigacji. Cała procedura jest bardzo prosta i ogranicza się do pobrania niewielkiej aplikacji, nagrania 53 komend głosowych używanych przez system i ich automatycznego przesłania na serwery Nokii. Co więcej, możemy tak przygotowane zestawy komend głosowych udostępniać naszym znajomym oraz uczestniczyć w tworzeniu rankingu najpopularniejszych pakietów stworzonych przez użytkowników.

By wypromować nową funkcjonalność Ovi Maps, Nokia przygotowała multimedialny serwis, w którym w czytelny sposób prezentuje zasady działania usługi Own Voice.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNetflix mówi, że ma czyste ręce. Nie zbieramy o was danych